About me

Hi! I am Asta! I am a philologist and a philocalist to the heart's core. Here I share things that I consider being aesthetic and fantastic!

9 Jan 2012

Level up!Šiandien pasnigo. Pagalvojau, jog visai mielu noru pakartočiau Kalėdas iš naujo, su sniegu jos tokios ,,žiemiškesnės".
    Kadangi šiuo metu išgyvenu tam tikrą, per metus dukart pasikartojantį laikotarpį (žr. ankstesnį įrašą), nusprendžiau kai ką pagaminti savo draugui. Ypač, kad tai padaryti žadėjau jau kelis mėnesius. Tad jei jūsų draugas (draugė) yra informatikas (-ė), programuotojas (-a), tuomet šis daiktelis gali tapti tikra dovanėle. Ypač jei jis (ji) turi belaidę pelę, kuri besimakaluodama po kuprinę (rankinę) susibraižo ir apsitrina.
   Jūsų dėmesiui - labai paprasto maišelio kompiuterio pelytei gamyba:


Tam prireiks: medžiagos (manoji buvo tokie a la velvetiniai džinsai, rasti ,,Humanoje" per išpardavimą už 1 Lt :), balto pieštuko, žirklių, siūlo, adatos, kantrybės ir fantazijos bei pelės, kuriai šį apvalkalėlį gaminate:)

1. Pelę padėjau ant medžiagos, kad galėčiau apibrėžti formą. Ši ,,Logitech" pelė - truputį neįprastos formos, tad reikėjo pasukti galvą kokį maišelį reikės pasiūti.
2. Apibrėžiau pelytės formą baltu pieštuku, palikdama po 0,5 cm iš kiekvieno krašto (vėliau paaiškėjo, jog tiek buvo truputį per daug, tad jeigu kas nuspręsite daryti, galite palikti ir po mažiau).


3. Maišelio šoninei juostai išmatavau pelytės ilgį ir aukštį.


4. Sekantis žingsnis - iškirpti :)


5. Maišeliui pasiūti reikia 2 dalių viršui ir pagrindui bei juostelės šonui.


6. Kadangi siuvimo mašiną turiu namie, bet ne bendrabutyje, teko siūti ranka :)


7. Ta-da! :) Jau šis tas. Kadangi medžiaga, kurią naudojau, linkusi spurti, dar teko visus kraštus apsiūti.


8. Prisiuvau medžiagos juostelę, kuri skirta įverti virvutei.


9. O štai darbas jau eina į pabaigą - tereikia tik...


10. ... iškirpti skylutes virvutei įverti...


11. ... jas apsiūti, kad neišsidraskytų medžiaga maišelį naudojant...


12. ... įverti juostelę maišelio užtraukimui (aš panaudojau zomšos juostutę)...


13. ... ir viskas, maišelis jau padarytas :) Kažkuo primena žaidimo ,,Skyrim" pinigines (deja, paveiksliuko palyginimui internete neradau...).

Žinoma, galima maišelį išsiuvinėti karoliukais, prisiūti aplikacijų, išsiuvinėti kryželiu, pilnu siuvinėjimu ar dar kaip nors (aš, pavyzdžiui, norėjau prisiūti pelės ausis ir uodegą, bet susilaikiau, nes mano draugui tokiuose dalykuose svarbus paprastumas :) ). Taip pat galima įdėti pamušalą.
 Sekantis taikinys - mano pačios belaidė pelytė, kurios maišelį, manau tikrai padekoruosiu... :]
   Trukmė - apie 1,5 val.
   Tad jei nuspręsite pradžiuginti artimą žmogų tokiu praktišku daiktu linkiu sėkmės ir adatų nesubadytų pirštų ;]Comments