About me

Hi! I am Asta! I am a philologist and a philocalist to the heart's core. Here I share things that I consider being aesthetic and fantastic!

30 Jan 2015

Moleskine Passions: Book Journal

Seniai dairiausi užrašų knygelės, kurioje galėčiau ne tik žymėtis pastabas apie perskaitytas knygas, bet ir tvarkingai susirašyti kam paskolinau knygą, o iš ko pasiskolinau pati. Kadangi mano namų biblioteka gausėja beveik geometrine progresija, reikia gi kažkaip palaikyti tvarką. Tad akys nukrypo į vadinamuosius book journal - savotiškus knygų registrus. Rinkausi, atvirai pasakius, visą mėnesį. Nes norėjau ne bet ko "iš bėdos", bet optimaliausio varianto. Šiandien iš pašto atsiėmiau šių "rinkimų" nugalėtoją - savo pirmą specializuotą užrašų knygą (kažkaip knygele jos net nesinori vadinti)... knygoms. Štai ji, Moleskine užrašinė, iš Passions serijos:Užrašinė-registras turi įvairių priedų - pradedant nuo skirtuko, baigiant specialiais lipdukais ir net trimis medžiaginiais žymekliais, kurie įtvirtinti pačioje knygoje:
Užrašinės-registro turinys atrodo taip:


Knygas galima aprašyti pagal kokią tik nori tvarką: autoriaus vardą, pavardę, knygos pavadinimą ir t.t. Aš pasirinkau būtent pastarąjį variantą. Štai kaip atrodo užpildytas puslapis:


Kaip matot, susirašyti galima visą įmanomą informaciją apie knygą - nuo autoriaus iki pirmų leidimo metų. Paskui galima pasipeckioti su tušinuku žvaigždutėmis įvertinant skaityto kūrinio turinį, priklijuoti lipdukų, atspindinčių požiūrį į knygą ir t.t. Žodžiu, laisvė fantazijai! Reikėtų pridurti, jog labai malonus popierius - švelnus ir greit sugeria rašalą (rašau su plunksnakočiu), gal vienintelis minusas - tai truputį persišviečia kitoje pusėje.

Žinau, kad šita juoda gražuolė prives mane dar stropiau skaityti knygas ieškant gerų citatų, o ir šiaip kartu bus patenkintas mano poreikis viską fiksuoti. Comments